Jak schudnąć i nie tyć w pracy?

Pewnie często zdarza Ci się przytyć, kiedy masz w pracy dużo do zrobienia. Wtedy cały czas siedzisz w biurze i nie masz czasu na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jest wiele zawodów, których wykonywanie powoduje, że zaczynamy się objadać. Musisz iść np. służbowo na przyjęcie urodzinowe, albo gdzieś między jednym a drugim zajęciem zjesz jakiegoś Fast Fooda. W dzisiejszych czasach, gdzie głównie pracuje się na komputerze i przy burku musisz nauczyć się jak zapewnić ciału aktywność fizyczną w pracy.

To wszystko nie znaczy, że żeby schudnąć musisz rzucić swoją pracę. Poniżej znajdziesz 5 wskazówek, które powiedzą Ci jak spalać kalorie w pracy i dbać o szczupłą sylwetkę.

Po pierwsze powinnaś zaprzyjaźnić sie z wodą. Codziennie musisz wypić co najmniej 8 szklanek. To pomoże Ci się bardziej skoncentrować i spowoduje, że nie będziesz tak odczuwała głodu. Wiele osób błędnie interpretuje pragnienie. Wydaje im się, że są głodni i zamiast się napić dojadają gdzieś po kątach. Nie powinnaś czekać aż będzie chciało Ci się pić. Jeśli chcesz wypić 8 szklanek wody dziennie, to musisz mieć ją cały czas przy sobie i pić małymi łyczkami, co kilka minut.

Wychodź co jakiś czas na świeże powietrze. Na przerwach zamiast plotkować idź na krótki spacer. Możesz zaprosić też kogoś dla towarzystwa. Jeśli masz za krótkie przerwy, żeby gdzieś wyjść, to możesz chodzić w górę i w dół po schodach, to też na pewno Ci pomoże. Po pracy idź na 30 minutowy spacer. Możesz sobie przedłużyć drogę do domu jeśli wiedz, że popołudniu nie będziesz miała szansy nigdzie wyjść. Dzięki temu nie tylko polepszy Ci się krążenie, ale również poczujesz się świeżej i Twoja głowa odpocznie od natłoku myśli. 

Dużo odpoczywaj ale nie zapomnij także wykonywać ćwiczenia odchudzające. Doba ma tylko 24 godziny, a niektórzy próbują zrobić w jeden dzień tyle ile mogliby swobodnie zrobić w ciągu dwóch. Jeśli się dobrze wyśpisz, to szybciej zrobisz pewne czynności i zajmą Ci one mniej czas. Jeśli będziesz zmęczona podczas pracy, to trudniej będzie Ci się skupić i wszystko potrwa dwa razy dłużej. Poza tym niedosypanie może również odbić sie na swojej wadze. Badania wykazują, że osoby zmęczona często dojadają batoniki i czekoladki. Poza tym inne padania pokazują, że niewyspane osoby produkuje za dużo hormonu stresu. To na pewno nie pomoże Ci ani schudnąć ani efektywniej pracować.

Nie jedź produktów z automatów. Bardzo rzadko jest tam coś zdrowego i dobrego dla Twojej talii. Zawsze jest tak, że zamiast zbożowych ciastek przyniesiesz coś z czekoladą. Dzięki temu twój brzuch szybko stanie się wypukły i ciężko będzie Ci się tego pozbyć. Żeby uniknąć takiego scenariusza zrób zakupy przed pracą. Kup sobie zdrowe przekąski, które nie będą miały wpływu na Twoją wagę. Dobrym pomysłem są np. owoce i warzywa.  .

Nie ma osoby, która nie stresuje sie w pracy. Czasami jest tak, że przez kilka dni denerwujemy się bardzo mocno. Pamiętaj, ze długotrwały niepokój może prowadzić do emocjonalnego objadania się. Jeśli chcesz uniknąć czegoś takiego, to zapisuj to co jesz i w jakich ilościach. Wtedy łatwiej będzie Ci nad tym zapanować. Będziesz wiedziała co jesz i co zjadłaś niepotrzebnie. To jest naprawdę pomocno podczas diety.

Jeśli zdarza Ci się jeść jak jesteś smutna, albo nie masz humoru, to postaraj się, żeby w pobliżu było coś zdrowego, np. owoce. Możesz też sama sobie coś przygotować, żebyś miała pewność, że od tego nie przytyjesz. To dobre rozwiązanie.

No i na końcu powinnaś pamiętać o prowadzeniu dziennika żywieniowego. Zapisuj to co jesz i traktuj to poważnie. Kontroluj się i staraj się nadmiernie nie objadać. Takie postępowanie na pewno pomoże Ci być szczęśliwą w pracy i nie zaprzepaści Twojej diety. Pamiętaj o tym. Zobacz także video:
8/19/2012 03:34:42 am

nice web blog ..keep the great work going

Reply
10/7/2013 08:58:29 pm

Your article has helped me to read this subject on a different level. I would like to thank your efforts for exploring this issue

ReplyLeave a Reply.