Czy odpowiedź brzmi tak? Jeśli jeste na diecie np. dieta dukana czy dieta robinsona, to powinnaś dalej czytać ten artykuł.

Zastanów się czy naprawdę tego potrzebujesz i masz tak dużo tych zbędnych kilogramów. Zastanów się, czy już kiedyś wcześniej nie próbowałaś się odchudzać.

Wiesz ile osób mówi, że jest na diecie, a tak naprawdę je wszystko tak jak wcześniej. Tak naprawdę nie zmienia nic w swoich nawykach żywieniowych.

Ile razy udało Ci się wytrwać w postanowieniach diety i nawet schudnąć kilka kilogramów? A czy nie było przypadkiem tak, że na początku schudłaś, a później szybko po zakończeniu diety przytyłaś? Jak znam życie, to pewnie przerabiałaś to już nie jeden raz.

Ile różnych rodzajów diet już wypróbowałaś?

Pewnie było ich całkiem sporo i żadna nie pomagała. Pewnie podczas odchudzania wcale nie byłaś szczęśliwa a tym bardziej nie chciało Ci się gotować dla siebie posiłków.

Poza tym komu by się chciało żyć cały czas na tych samych posiłkach?

To właśnie dlatego większość diet nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Pewnie często zdarzało się że udało Ci się trochę schudnąć ale zaraz po zakończeniu diety tyłaś. Pomyśl sobie ile razy w ciągu całego swojego życia schudłaś i przytyłaś. Zobacz jaka to jest różnica kilogramów.

Diety zazwyczaj nie działają, bo nie potrafimy ich stosować przez dłuższy czas. Zawsze stanie się coś takiego, co spowoduje, że przerywamy dietę i zaczynamy jeść normalnie.  Albo masz zły dzień i zjesz frytki i czekoladę. Albo po prostu zapomnisz się podczas oglądania telewizora i zjesz coś czego nie powinnaś jeść.

Musisz nauczyć się panować nad sobą i odżywiać się w odpowiedni sposób.

Zacznij się kontrolować i nie jedz śmieciowego jedzenia. Jeśli nie chcesz być gruba to omijaj hamburgery i frytki z daleka. Oczywiście jeśli zjesz je raz na jakiś czas to się nic nie stanie, ale to nie może zdarzać się zbyt często. Jeśli ograniczysz przekąski, to zobaczysz zmiany.  A jak masz problemy z kontrolowaniem sie w restauracjach, to po prostu omijaj je i staraj się żywić sama.

Jedz mniejsze posiłki w ciągu dnia i nie objadaj się tak na noc. Ograniczaj się wtedy lepiej się wyśpisz i będziesz zdrowsza.

Aby się tego wszystkiego nauczyć musisz poświęcić temu trochę czasu i ciężkiej pracy.

No i oczywiście nie możesz się potępiać jeśli złamiesz jakąś zasadę diety. Przecież nie ma ludzi idealnych i każdemu może się pomylić.

Jeśli już siadasz do posiłku to skup się na nim i na kontrolowaniu siebie. Nie jedz czegoś, jeśli czujesz, że już jesteś pełna.

Ile razy rezygnowałaś z diety na jeden dzień bo zjadłaś pizze, albo lody? Wyobraź sobie, że czasami możesz to zjeść i nie katuj się za to aż tak bardzo.

Wiadomo, ze są produkty, których nie powinnaś jeść, ale często masz na nie ochotę. Pozwól sobie na nie czasem. Nie idzie zapanować nad wszystkim, poza tym małe przyjemności zawsze są wskazane. Ograniczaj się z rozsądkiem i nie wymagaj od siebie rzeczy niemożliwych

Ne podejmuj pochopnie decyzji o tym, że rezygnujesz z diety.

Wiadomo, że nie schudniesz, jeśli zbyt często będziesz jadła produkty wysoko kaloryczne. Ale pamiętaj, że nic nie jest zabronione. Przecież nie możesz sobie odmówić wszystkiego, bo to jest przecież niemożliwe do zrealizowania.  Zobacz ile jest rodzajów diet. Zwróć uwagę, że każda z nich zabrania jeść czegoś innego. Nie ważne, która z nich wybierzesz, ważne, żebyś trzymała się jej postanowień i kontrolowała siebie.

Naucz się co możesz jeść a co nie. Które jedzenie, to jest to dobre, a które złe. Pamiętaj, że żadne pokarmy nie wyrządzą Ci krzywdy jeśli będziesz je jadła z umiarem.

Po prostu przestań nadużywać żywności. Najlepiej gotuj sobie sama i kontroluj, co dodajesz a co nie bo np. jest niezdrowe, albo ma za dużo kalorii.

Jeśli znajdziesz odpowiednią dietę dla siebie, to nauczysz się kochać żywność i samą siebie. Zobaczysz, że Twoje życie się odmieni i łatwiej będzie Ci panować nad sobą.


Your comment will be posted after it is approved.


Leave a Reply.